Koniec pucharowej przygody [foto]

Tegoroczną edycję Pucharu Polski Nysa ma już za sobą. Podopieczni Arkadiusza Albrechta musieli uznać wyższość Bielawianki Bielawa.

Poniżej relacja, zdjęcia, wyniki trzeciej rundy oraz zestaw par kolejnej rundy.

Awans do trzeciej rundy w głównej mierze wywalczyli juniorzy starsi, pokonując 2:1 Zjednoczonych Ścinawka Średnia. Przeciwko Bielawiance zagrali już piłkarze z pierwszej drużyny.

- Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Bielawy, jednak w drugiej części mecz bardzo się wyrównał – relacjonował przebieg meczu Bartosz Bachmatiuk.

Goście szybko, bo już w piątej minucie objęli prowadzenie, gdy akcję wykończył Mateusz Peroński. Odpowiedź Nysy mogła być natychmiastowa, ale Pavlo Pokhytailo obił poprzeczkę. W 30. minucie Bielawianka podwyższyła prowadzenie za sprawą Pawła Kuśmierka.

W drugiej części kłodzczanom nie udało się odwrócić losów meczu. - Mieliśmy wiele sytuacji, w których mogliśmy pokusić się o gole, ale niestety tak się nie stało – mówił pomocnik MKS. Wynik nie uległ już zmianie i zespół z Bielawy, wygrywając w Kłodzku 2:0, zameldował się w kolejnej rundzie.