Facebook

Zapowiedź: weekendowe zmagania w komplecie


Dwa dni przerwy i kolejne starcie ligowe w ramach rozgrywek czwartej ligi czeka piłkarzy Nysy. Tym razem rywalem będzie najlepiej spisujący się z beniaminków. Oprócz tego do rywalizacji staną ekipy młodzieżowe.

Mechanik Brzezina jeszcze pięć lat temu występował na boiskach wrocławskiej B-klasy. Teraz z powodzeniem rywalizuje w czwartej lidze, gdzie w siedmiu kolejkach zgromadził 13 punktów, co daje mu ósme miejsce w tabeli. Co ciekawe, zespół ten wszystkie mecze rozgrywał na wyjeździe, z uwagi na remont boiska.

Warto też wspomnieć, iż zawodnikiem beniaminka jest doświadczony Łukasz Deneka, który w przeszłości bronił barw kłodzkiego zespołu.

Zespół z Brzeziny dotychczas dwukrotnie uległ, uznając wyższość AKS Strzegom (1:3) oraz Moto Jelcz Oławy (1:4). W pozostałych meczach ogrywał Pogoń Pieszyce (4:1), Orła Prusice (4:1), Unie Bardi (3:2), Orła Lubawkę (3:0), a z punktami podzielił się w meczu z Piastem Żerniki-Wrocław (1:1).

Na kłodzki stadion zapraszamy w sobotę (12.09.) o godz. 16:00. Zawody poprowadzi Mateusz Lombardo z Kolegium Sędziów w Legnicy.

Po przymusowej pauzie, spowodowanej wycofaniem drużyny Gryf Świdnicy, do gry wracają juniorzy starsi. Podopieczni Artura Oczkosia po wygranej w Ziębicach (7:2), teraz o punkty powalczą w Świebodzicach. Spotkanie z tamtejszą Victorią rozegrane zostanie w niedzielę (11.09.) o godz. 11:00.

Zespół trampkarzy także czeka wyjazdowa potyczka. Nysa w rozgrywkach ligi okręgowej zagra w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym orłem. Pojedynek zaplanowane w sobotę o godz. 12:30. Wcześniej do Bielawy udadzą się młodzicy, którzy o godz. 11:00 zmierzą się z Bielawianką.

Z drużyn ligowych, jako jedyny na własnym boisku zagra drugi zespół młodzików, który podejmie Orła Mąkolno. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 14:00. 

Swoje pierwsze mecze „ligowe” rozegrają zespoły Nysy z rocznika 2011 i 2012. Piłkarze prowadzeni przez Pawła Wiśniewskiego zagrają w piątek, a ich rywalem będzie Pogoń Duszniki-Zdrój. Mecze odbędą się na boisku przy szkole podstawowej nr 6.