Facebook

Zapowiedź: Gospodarski weekend Nysy


Trzy piłkarskie spotkania z udziałem Nysy odbędą się w ten weekend na kłodzkim stadionie. Głównym pojedynkiem będzie starcie w ramach czwartej ligi. Rywalem MKS czołowy zespół rozgrywek.

Koniec września i praktycznie przez cały październik, Nysę czeka seria pojedynków z czołowymi drużynami czwartej ligi. Na początek podopieczni Krzysztofa Konowalczyka zmierzą się z Polonią Trzebnica. Później rywalami będą Sokół Wielka Lipa, Bielawianka Bielawa czy Lechia Dzierżoniów.

Drużyna z Trzebnicy obecnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Do liderującej Bielawianki traci tylko dwa oczka. Polonia u siebie wygrała wszystkie mecze, ale nieco gorzej radzi sobie na wyjazdach. Tam w czterech spotkaniach zanotowała zwycięstwo (2:0 w Pieszycach), bezbramkowy remis z LKS Bystrzycą Górną i dwie porażki (po 0:1 z Piastem Żerniki-Wrocław i Moto-Jelcz Oława).

W dotychczas meczach, pomiędzy Nysą a Polonią, kłodzczanom tylko raz udało się wywalczyć punkt. Miało to miejsce w sezonie 2016/2017, kiedy w drugiej kolejce na własnym stadionie MKS zremisował 3:3. Pozostałe spotkania kończyły się wygranymi rywali.

Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (26.09.) o godz. 16:00 na stadionie OSiR w Kłodzku. Zawody, jako główny, poprowadzi Marcin Nawracaj, a pomagać mu będą na linii - Mateusz Chudy i Damian Jankowski (Lubin).  

Kolejną przymusową pauzę w rozgrywkach ligowych mają juniorzy starsi. Tym samym kilku zawodników z drużyny Artura Oczkosia zostanie włączonych do kadry pierwszego zespołu

Z kolei trampkarze będą chcieli się zrehabilitować za środową porażkę w Dzierżoniowie. Przegrana 2:6 z Lechią była pierwszą przegraną zespołu Kamila Matusika od przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemii. Teraz rywalem będzie Polonia-Stal Świdnica. Spotkanie rozegrane zostanie na kłodzkim stadionie w sobotę o godz. 14:00.

Wcześniej, bo o godz. 11:00, na boisku zamelduje się drużyna młodzika. Ich rywalem będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Drugi zespół z młodzików, podobnie jaki juniorski zespół, także pauzuje. 

Kolejne mecze w lidze rozegrają orlicy i żacy. Ich rywalem będą zespoły AP Champions Nowa Ruda I Szczytnik Szczytna. Początek zmagań od godz. 16:00 na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kłodzku.