Facebook

Zapowiedź: wyjazdowy weekend


W nadchodzący weekend zarówno koszykarzy jak i pierwszy zespół piłkarzy czeka rywalizacja na wyjazdach. Swoje mecze rozegrają również drużyny młodzieżowe.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko po nieudanej inauguracji ligowej będzie chciała zrehabilitować się za porażkę z Sokołem Łańcut. Rywalem będzie GKS Tychy, który w pierwszej kolejce I ligi, po dogrywce, wygrał 78:75 z AZS Opole. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (03.10.) o godz. 17:00 w tyskiej hali.

Również na wyjeździe swój mecz rozegrają piłkarze Nysy. Spotkaniem z Polonią Trzebnica podopieczni Krzysztofa Konowalczyka rozpoczęli serię gier z czołowymi drużynami ligi. Teraz na rozkładzie Sokół Wielka Lipa. To solidny czwartoligowiec, którym dotychczas uzbierał na swoim koncie 18. punktów. 

Rywale na własnym boisku nie przegrali, notując dwie wygrane i trzy remisy. Punkty Sokołowi urwali Moto-Jelcz Oława (1:1), Piast Żerniki-Wrocław oraz… LKS Bystrzyca Górna (0:0). Spotkanie Sokoła z Nysą zaplanowano w sobotę o godz. 13:00. Zawody poprowadzi Wojciech Konefał z Legnicy. 

Limit pauz w rozgrywkach ligi okręgowej wykorzystali już juniorzy. Teraz odbędzie się szósta seria gier, a Nysa już dwukrotnie odpoczywała. W czwartym spotkaniu MKS również o punkty będzie walczył na wyjeździe. Rywalem będzie LKS Bystrzyca Górna, która w czterech meczach zgromadziła cztery oczka. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 11:00 w Bystrzycy Górnej.

Z kolei trampkarze, po dwóch ligowych porażkach, będą chcieli się przełamać w meczu przeciwko Piastowi Nowa Ruda. Pojedynek rozegrany zostanie w piątek (02.10.) o godz. 16:30 na kłodzkim stadionie. Rywalem młodzików również będzie Piast z tą zmianą, że spotkanie odbędzie się w Nowej Rudzie. Pierwszy gwizdek o godz. 11:00 w sobotę.

Z kolei drugi zespół młodzików najpierw w piątek (02.10.) zmierzy się z Unią Złoty Stok (16:30). Z kolei w poniedziałek (05.10.) rywalem będzie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Start tego spotkania również o godz. 16:30. Obydwa mecze rozegrane zostaną na stadionie OSiR w Kłodzku.  

Do Nowej Rudy udadzą się również żacy oraz orlicy w ramach swoich rozgrywek ligowych. Ich rywalem w piątkowe popołudnie będzie AP Champions. Początek zawodów od godz. 16:00.