Facebook

Zapowiedź: weekend w cieniu koronawirusa


Już w piątek pierwsze emocje sportowe czekają na kibiców w Kłodzku. W weekend do rywalizacji staną piłkarze, którzy o punkty powalczą w Marcinkowicach. Do tego nie zabraknie zmagań młodzieży.

W środę odbyła się czwarta kolejka pierwszoligowych spotkań, ale koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko swój mecz rozegrają w piątek (16.10.) o godz. 19:30. Zmiana terminu była podyktowana sytuacją epidemiczną związaną z COVID-19 we wrocławskim klubie. 

Wrocławianie, którzy prowadzeni są przez m.in. Jerzego Chudeusza, dotychczas rozegrali dwa spotkania. W obydwu cieszyli się ze zwycięstwa. Na inauguracje pokonali 92:88 Księżaka Łowicz, a następnie ograli 99:90 Sokół Łańcut.

Z powodu koronawirusa został przełożony sobotni pojedynek doralowców z Pogonią Prudnik. To spotkanie 5. kolejki rozegrane zostanie 4 listopada.

Piłkarzy w sobotę czeka wyjazd do Marcinkowic, gdzie w ramach 13. kolejki zagrają z tamtejszym Sokołem. Zespół ten w 12. meczach zdobył 23. punkty, z czego 16 punktów wywalczył na własnym boisku. Jedyną drużyną, która urwała punkty Sokołowi, był Piast Żerniki-Wrocław. Mecz ten zakończył się wynikiem 1:1, a w pozostałych pojedynkach drużyna z Marcinkowic zapisywała na swoim koncie komplet punktów.

Kłodzczanie w poprzednim wyjazdowym meczu przełamali się i odnieśli pierwsze zwycięstwo na obcym boisku, wygrywając 4:1 w Wielkiej Lipie. Dla rywali była to pierwsza domowa porażka. Spotkanie pomiędzy Sokołem, a MKS rozegrane zostanie w sobotę (17.10.) o godz. 15:00. Zawody poprowadzi…

Z kolei juniorzy zwycięską passę w lidze okręgowej będą chcieli kontynuować w Polanicy-Zdroju. Tam też czeka ich pojedynek w ramach 8. kolejki. Rywale plasują na siódmym miejscu, mając na swoim koncie sześć oczek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (18.10.) o godz. 11:00 na boisku w Polanicy-Zdroju.

Rywalem trampkarzy będzie Orzeł Ząbkowice Śląskie. Pojedynek wstępnie zaplanowany jest na sobotę, godz. 14:00 na kłodzkim obiekcie. Pierwszy zespół młodzików podejmie w sobotę (11:00) na własnym boisku AP Dzierżoniów. Natomiast Nysa II zagra w Mąkolnie z tamtejszym Orłem. To spotkanie rozegrane się o godz. 14:00.

Przypominamy, iż od soboty wszystkie wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. Tyczy się to wszystkich klas rozgrywkowych..