Facebook

Zapowiedź: weekend o przełamanie


W cieniu 
pogłębiającej się pandemii kolejny weekend przynosi nam rozgrywki z udziałem drużyn Nysy. Na kłodzkim stadionie zagrają podopieczni Krzysztofa Konowalczyka w ramach czwartoligowych zmagań. Rywalem zespół, z którym MKS jeszcze nie punktował. Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko kontynuuje serię wyjazdowych gier. Do zmagań staną także piłkarze drużyn młodzieżowych.

Doralowcy w zaległym środowym meczu z Pogonią Prudnik blisko byli premierowego zwycięstwa na parkietach pierwszej ligi. W ostatecznym rozrachunku, po dogrywce, lepsi byli gospodarze, którzy wygrywali 112:100. Teraz Nysa uda się do stolicy, gdzie czeka ich rywalizacja z Dzikami.

Beniaminek rozegrał dotychczas pięć spotkań, odnosząc trzy wygrane i notując dwie porażki. Dziki jako gospodarz pokonały 84:62 Wisłę Kraków oraz 97:95 Księżaka Łowicz. Do tego dołożyli zwycięstwo 105:98 we Wrocławiu z WKK. Spotkanie z Nysą rozegrane zostanie w sobotę o godz. 18:00.

Do Kłodzka wracają piłkarze, którzy na własnym obiekcie zmierzą się z GKS Mirków/Długołęka. Nysa, pod wodzą Krzysztofa Konowalczyka, dwukrotnie rywalizowała z tym zespołem i dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali. Miało to miejsce w sezonie 2018/2019. Na kłodzkim stadionie GKS wygrał 2:1, a w rewanżu 4:1.

W tych rozgrywkach zespół z Długołęki rozpoczął zmagania od czterech porażek z rzędu. Przełamanie nastąpiło w piątej kolejce z Orłem Ząbkowice Śląskie (3:2). Następnie, rywale w dziesięciu meczach zgromadzili 19. punktów i plasują się w tabeli na 11. miejscu.

Kłodzczanie jeśli chcą wydostać się ze strefy spadkowej, to muszą zacząć punktować. Pojedynek Nysy z GKS odbędzie się w sobotę o godz. 13:30. Pracujemy nad tym, aby spotkanie pokazać na żywo na fanpage’u klubu.

O punkty powalczą również juniorzy starsi, którzy w ramach ligi okręgowej zmierzą się w Kudowie-Zdroju. Tam w niedzielę o godz. 10:00 podejmą Włókniarza, który w ośmiu seriach gier zgromadził sześć oczek.

W lidze okręgowej trampkarza, zespół Kamila Matusika zagra z Lechią Dzierżoniów. Spotkanie odbędzie się na kłodzkim obiekcie w sobotę o godz. 14:00. Wcześniej, bo o godz. 11:00, swój mecz rozegra drugi zespół młodzików. Jego rywalem będzie Henrykowianka Henryków. 

Zaległości nadrobią drużyny z rocznika 2012 i 2011. W meczu ligowym zagrają w piątek (06.11.) z Łomniczanką Stara Łomnica. Początek o godz. 16:15 na boisku przy szkole nr 6 w Kłodzku.