Facebook

Sparingowa powtórka


Drugi sparing, drugi wygrany i drugi wynikiem 2:0. Tym razem rywalem był przedstawiciel opolskiej ligi okręgowej. Jak przygotowania na tym etapie ocenia szkoleniowiec Nysy?

W poprzednim tygodniu kłodzczanie sparowali z innym zespołem ligi okręgowej, Trojanem Lądek-Zdrój. Teraz przeciwnikiem byli Czarni Otmuchów. - Ten mecz kontrolny był rozegrany po bardzo ciężkim tygodniu zajęć, więc było dużo niedokładności – ocenił trener Krzysztof Konowalczyk. 

Mimo to Nysa odniosła drugie kontrolne zwycięstwo. Mecz z ekipą z Otmuchowa zakończył się wygraną 2:0. Wynik otworzył Tomasz Pierzchalski, skutecznie egzekwując rzut karny. Rezultat w drugiej części spotkania ustalił jeden z testowanych ukraińskich piłkarzy.    

Co czeka piłkarzy Nysy w kolejnym etapie zimowych przygotowań? - W następnym tygodniu powoli będziemy schodzić z obciążeń i będziemy mogli pracować więcej z piłką. Mamy jeszcze dużo pracy do wykonania, ale będziemy wyglądać coraz lepiej na boisku – zapowiada kłodzki szkoleniowiec.

W przyszłym tygodniu MKS ma zaplanowane dwa sparingi. W środku tygodniu zagra z Bielawianką Bielawa, a w weekend zmierzy się z GKS Głuchołazy.