Facebook

Obostrzenia na sport powrócą?


Jest ryzyko, że ponownie planowany jest powrót niektórych obostrzeń. Tyczyć się one mogą także sportu amatorskiego.

Od tygodnia widoczny jest wzrost potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W dodatku w Polsce pojawiła się brytyjska i południowoafrykańska mutacja COVID-19. Dlatego rząd już od kilku dni mówi wprost, że w obecnej sytuacji nie ma mowy o kolejnym luzowaniu obostrzeń.

Trzeba nastawić się na to, że obostrzenia będą zaostrzane. To prawdopodobnie dotknie także sport, o czym informuje RMF FM. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego obecnie dyskutuje nad konkretami. Czego można się spodziewać? - Rozważane jest przede wszystkim zamknięcie stoków narciarskich. Do tego być może ponowne zamknięcie części infrastruktury sportowej - informuje dziennikarz Krzysztof Berenda z RMF FM.

Nie wiadomo z kolei, co kryje się pod hasłem "zamknięcie części infrastruktury sportowej". Wielkim problemem może okazać się zamknięcie boisk piłkarskich dla sportu amatorskiego, jak miało to miejsce przed 12 lutego. To storpeduje start rundy wiosennej w niższych ligach.

W pierwszy weekend marca (06.03.) pierwszy mecz o punkty ma rozegrać w ramach czwartoligowych rozgrywek Nysa Kłodzko. Dwa tygodnie później zaplanowany jest start ligi okręgowej oraz A-klasy.

Ostateczne decyzje zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Dlaczego akurat sport? Rząd chce przywracać obostrzenia od rzeczy, które w najmniejszym stopniu wpłyną negatywnie na gospodarkę.