Facebook

Kadrowe roszady


W zmienionej kadrze w porównaniu do rundy jesiennej przystępuje do czwartoligowych zmagań Nysa Kłodzko.

Zespół do drugiej części czwartoligowego sezonu przygotowywał Krzysztof Konowalczyk, który zastąpił w trakcie rundy Arkadiusza Albrechta. Doświadczony szkoleniowiec z Kamieńca Ząbkowickiego zrezygnował z prowadzenia zespołu po siódmej kolejce. 

Półroczne wypożyczenia skończyły się dwóm zawodnikom. - Zapowiada mi się ciężki okres na uczelni, którego nie dam rady pogodzić z treningami w Kłodzku – tłumaczy Wojciech Brogowski swój powrót do Śnieżnika Domaszków. W barwach Nysy nie zobaczymy także Macieja Dymka, który był wypożyczony z innego A-klasowego klubu, Zamka Gorzanów. 

Bardzo duże wzmocnienie do ponowna gra dla Nysy Adama Bońkowskiego. Tym bardziej że w drużynie brakowało piłkarza o tego typu walorach. Środkowy pomocnik ostatnie półtora roku spędził w Bielawiance Bielawa. 

Sporo strata dla kłodzkiego klubu to odejście Pavla Pokhytailo. Sympatyczny ofensywny pomocnik z Ukrainy dostał angaż w pierwszoligowym ukraińskim klubie. Zawodnik podpisał kontrakt z Awangard Kramatorsk.


Liczba zawodników z tego kraju będzie się zgadzać w kadrze MKS, bowiem do zespołu dołączył boczny obrońca Mykhalio Kolesnik. Piłkarz jesienią występował w Granicy Kętrzyn (IV liga warmińsko-mazurska). W kadrze Nysy, która rozpoczynała rozgrywki był jeszcze Semen Yefymenko, ale klub zrezygnował z jego usług po kilku pierwszych kolejkach.

Ponadto z wypożyczenia (Trojan Lądek-Zdrój) wraca Jakub Gręda. Zawodnik ten, podobnie jak junior Filip Czerwiński  przepracował okres przygotowawczy w zespole Krzysztofa Konowalczyka i został włączony do wiosennej kadry Nysy.