Facebook

Zapowiedź: Ostatni mecz seniorów

Pojedynkiem na własnym stadionie zakończoną czwartoligowy sezon piłkarze Nysy Kłodzko. Zespół Pawła Adamczyk w ostatnim meczu zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra.

Jeśli chodzi o drużyny zdegradowane to po środowej kolejce wszystko zostało już ustalone. Do Nysy Zgorzelec, Nysy Kłodzko i Łużyc Lubań dołączył Piast Nowa Ruda. Pozostaje jeszcze kwestia, które dwie drużyny wywalczą awans. Walka toczy się między Piastem Żmigród, GKS Kobierzyce i Olimpią Kowary.

To właśnie meczem z Karkonoszami zespół Pawła Adamczyka miał rozpocząć rundę wiosenną. Wtedy ten mecz określany był mianem spotkania o przysłowiowe sześć punktów. Teraz obydwie drużyny będą chciały godnie zakończyć sezon, a Nysa zwycięsko pożegnać się z czwartą ligą.

O to nie będzie wcale łatwo, bo zespół z Jeleniej Góry będzie chciał podtrzymać passe i odnieść piąte zwycięstwo z rzędu. Wywalczenie trzech oczek przez Karkonosze przy porażce Sokoła Wielka Lipa w Szczedrzykowicach z Orkanem lub z Łużycami Lubań, bo mecz z tym rywalem piłkarze Sokoła mają jeszcze do odrobienia, da rywalom piąte miejsce na koniec sezonu.

Nysa w drugiej części sezonu o wiele lepiej radzi sobie na własnym boisku, gdzie odniosła dwa zwycięstwa. W zespole z Kłodzka zabraknie Rafała Głaska z uwagi na obowiązki zawodowe. Pozostali zawodnicy ze szkoleniowcem Pawłem Adamczykiem są gotowi do gry. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (15.06.) o godz. 17:00 na stadionie w Kłodzku. Zawody poprowadzi Sebastian Kwaśny z Legnicy.

ZESTAW PAR ZALEGŁEJ 17. KOLEJKI IV LIGI (17:00):
Nysa Zgorzelec - AKS Strzegom
Nysa Kłodzko - Karkonosze
Orkan - Sokół Wielka Lipa
Olimpia Kowary - Granica Bogatynia
Piast Zawidów - Miedź II Legnica
Orla Wąsosz - GKS Kobierzyce
Łużyce Lubań - Piast Żmigród
Piast Nowa Ruda - Pogoń Oleśnica