Facebook

Rozpoczęło się kompletowanie kadry seniorów

Rozpoczęła się budowa seniorskiego zespołu Nysy na kolejny sezon piłkarski. Dużym wzmocnieniem ekipy Pawła Adamczyka jest powrót dwóch czołowych zawodników leczących ostatnio urazy.

Tylko przez jeden sezon Nysa Kłodzko występowała na boiskach czwartej ligi. W sezonie 2013/2014 kłodzczanie rozpoczną zmagania w wałbrzyskiej lidze okręgowej. – Głównym celem będzie odbudowa drużyny seniorów i ponownie awansowanie do IV ligi. Zespół do tego celu poprowadzi Paweł Adamczyk, który ma w klubie pełne poparcie i według nas na tą chwilę nie ma lepszego trenera. Do realizacji awansu będą potrzebne wzmocnienia zespołu nad którym wraz ze sztabem szkoleniowym będziemy pracować po zakończeniu sezonu - zapowiada prezes klubu, Marek Szpak.

Duże wzmocnienie to powrót do gry dwóch rekonwalescentów, Marcina Syper (na zdjęciu) oraz Krzysztofa Konowalczyka. Ten drugi zagrał już w kilku ostatnich meczach rundy wiosennej. Chęć ponownych występów wyraził również Artur Pawlik. – Mam też na oku innych zawodników z którymi będą prowadzone rozmowy. Na pewno potrzebujemy graczy ofensywnych. Jednak potencjalne wzmocnienia uzależnione będą od funduszy, jakimi będzie dysponował klub – mówi kłodzki szkoleniowiec. 

Drużyna pod kątem nowego sezonu w lidze okręgowej będzie przygotowywać się od 12 lipca br. - Na dzień dzisiejszy nikt nie zadeklarował się, że chce opuścić zespół – kończy P. Adamczyk.