Facebook

Pięc meczów derbowych Nysy

Derby z Iskrą czy ponownie starcie z Piastem. To tylko niektórzy rywale z którymi Nysa Kłodzko zmierzy się w nadchodzącym sezonie w wałbrzyskiej lidze okręgowej. W sumie z powiatu kłodzkiego w rozgrywkach wystąpi pięć drużyn.

Dla kibiców w Kłodzku najciekawiej zapowiada się spotkanie z Jaszkową Dolną. Jednak meczami derbowymi będą także starcia z Trojanem Lądek Zdrój, Kryształem Stronie Śląskie i Piastem Nowa Ruda. Z tym ostatnim zespołem Nysa rywalizowała na boiskach czwartej ligi, ale obydwie ekipy nie uchroniły się przed degradacją z tej klasy rozgrywkowej.

Do Wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Seniorów awansowały z rozgrywek A Klasy trzy drużyny. W grupie pierwszej najlepszy okazał się Skalnik Czarny Bór, wyprzedzając o dwa oczka Gwarka Wałbrzych i o trzy Cukrownika Pszenno. Z kolei w grupie drugiej na pierwszym miejscu z takim samym dorobkiem punktowym ligę zakończyły ekipy Sparty Ziębice oraz Skałek Stolec. Lepszy bilans bezpośrednich spotkań mieli ziębiczanie i to oni awansowali do piątej ligi.

Z kolei w grupie trzeciej na finiszu najlepszy okazał się Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Jeśli chodzi o spadkowiczów, to oprócz dwóch wycofanych w trakcie ligi drużyn Górnika II Wałbrzych i Bielawianki II Bielawa, z piątą ligą pożegnali się Zjednoczeni Ścinawka Średnia i Grom Witków. Awans wywalczył MKS Szczawno Zdrój.

SKŁAD WAŁBRZYSKIEJ KLASY "O" SENIORÓW W SEZONIE 2013/2014:
1.    Nysa Kłodzko (s)
2.    Piast Nowa Ruda (s)
3.    Skalnik Czarny Bór (a)
4.    Zamek Kamieniec Ząbkowicki (a)
5.    Sparta Ziębice (a)
6.    Zjednoczeni Żarów
7.    Piławianka Piława Górna
8.    Stal Świdnica
9.    Karolina Jaworzyna Śląska
10.    Trojan Lądek Zdrój
11.    LKS Bystrzyca Górna
12.    Unia Złoty Stok
13.    Victoria Świebodzice
14.    Pogoń Pieszyce
15.    Kryształ Stronie Śląskie
16.    Iskra Jaszkowa Dolna