Krótka przygoda z pucharem [foto, wideo]

Nysa przegrała 0:1 z Włókniarzem Kudowa Zdrój w 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski i odpadła z rozgrywek. Kłodzczanie zagrali w eksperymentalnym składzie, a o sile w większości stanowili wyróżniający się juniorzy i zawodnicy, grający mniej w ostatnim czasie.

1/16 FINAŁU OPP: KS WŁÓKNIARZ KUDOWA ZDRÓJ - MKS NYSA KŁODZKO 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mateusz Gorczyński (66). Włókniarz: Bohuń - Wiejkut, Krzyśkowiak, Rychlewski, Banas, Gorczyński, Matecki (77 Paweł Myrdacz), Tomczak, Bergel (46 Patryk Myrdacz), Dziatczak, Szpila (46 Drąg). Nysa: Borkowski - Krzywda (46 Galiński), Madej, Wojtal, Plata, Stopa, Ciupider, Lemiński, Tracz, Suski, Kaletka.

- Odmłodziliśmy skład w porównaniu do meczów ligowych. W podstawowej jedenastce jest czterech wyróżniających się juniorów. Przyjechaliśmy wygrać, bo jakim składem byśmy nie zagrali to jesteśmy czwartoligowym zespołem i nie możemy odpuszczać meczów czy pozwalać sobie na porażki - zapowiadał przed spotkaniem trener Paweł Adamczyk. Z kadry juniorskiego zespołu zagrał Lemiński, Plata, Ciupider i Suski, których uzupełniali gracze w ostatnim czasie mniej grający w czwartej lidze lub mający zaległości treningowe. - My też mamy młodą drużynę, więc oni z każdym meczem nabierają doświadczenia, a pojedynek z czwartoligowcem będzie dla mojego zespołu dużym wyzwaniem. Liczę, iż uda nam się sprawić niespodziankę - dodał grający trener Włókniarza, Paweł Matecki, który w poprzednim sezonie wywalczył z Nysą awans od czwartej ligi.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli gospodarze, jednak albo brakowało im skutecznością pod bramką Nysy, albo cało z opresji wchodził Jan Borkowski. Pojedynek mógł się wyśmienicie rozpocząć dla miejscowych, ale w 3. minucie lepszy w pojedynku z Krzysztofem Szpilą był Borkowski. W 10. minucie z dystansu strzelał Michał Stopa, ale nie zaskoczył Bohunia. Z kolei tuż przed przerwą wynik mógł otworzyć Mateusz Gorczyński, który po długim zagraniu futbolówki i błędzie Platy z kilku metrów fatalnie spudłował.

Kibice na gola musieli czekać do 66. minuty, gdy tym razem stuprocentowej sytuacji nie zmarnował Mateusz Gorczyński. Goście w 70. minucie odpowiedzieli strzałem Michała Wojtala, gdy piłkę wycofał tuż przed pole karne Kaletka, ale uderzenie pomocnika Nysy było zbyt słabe, ale zaskoczyć kudowskiego bramkarza. - Włókniarz miał więcej sytuacji strzeleckich, a jedynego gola gospodarze strzeli po prostym błędzie, który nie powinien nam się przydarzyć – mówił po spotkaniu  Bartosz Lemiński. W 82. minucie zwycięstwo mógł przypieczętować Dziatczak, ale po składnej akcji strzelił z siedmiu metrów obok słupka. - Chciałem sprawdzić formę wyróżniających się juniorów pod kątem występu w meczu ligowym z AKS Strzegom. Ci, co najlepiej się zaprezentowali to mają szansę wystąpić w  podstawowym składzie sobotniego pojedynku - mówił szkoleniowiec Nysy.

Unia Złoty Stok - Trojan Lądek Zdrój*
*W przypadku meczu drużyn tej samej klasy gospodarz wyłoniony będzie w drodze losowania.