Facebook

Zapowiedź: Z juniorami na AKS

Do Kłodzka w najbliższej kolejce czwartej ligi zawita dobrze zenany jeszcze ze spotkań w lidze okręgowej, AKS Strzegom. Trener Paweł Adamczyk z uwagi na rosnące z każdą kolejką problemy kadrowe będzie musiał skorzystać z piłkarzy juniorów starszych.

Od tego sezonu trenerem piłkarzy ze Strzegomia jest Jarosław Krzyżanowski, który jeszcze w poprzednim sezonie był opiekunem Victorii Świebodzice. Wiosną kłodzczanie na własnym boisku rozgromili 4:1 Victorię, a obydwaj szkoleniowcy rywalizowali wtedy ze sobą na boisku.

AKS po ośmiu rozegranych meczach ma na swoim koncie 12 punktów.  Piłkarze ze Strzegomia dobrze rozpoczęli rozgrywki, bo dopiero w czwartej kolejce doznając pierwszej porażki (z kolei wtedy Nysa zdobyła swoje pierwsze punkty). Wcześniej zremisowali 2:2 w Oleśnicy, pokonali u siebie 3:0 Nysę Zgorzelec, zremisowali 1:1 w Nowej Rudzie oraz ulegli 1:3 Sokołowi Wielka Lipa i 0:1 Orle Wąsosz. W ostatnich trzech meczach na własnym stadionie AKS zainkasował siedem punktów. Zremisował bezbramkowo z Miedzią Legnica, a następnie ograł 2:0 z Olimpią Kowary i 1:0 z liderem, Piastem Żmigród.

O upragnione zwycięstwo będzie niewątpliwie bardzo trudno. Trener Paweł Adamczyk przed sobotnim meczem musi ratować się piłkarzami z kadry juniorów starszych, bo w sobotnim  meczu (oprócz kontuzjowanych graczy) nie będzie mógł zagrać Kamil Kowalski oraz Sylwester Jakusłowski. W środowym meczu pucharowym z Włókniarzem Kudowa Zdrój (przegrany 0:1) wystąpiło czterech piłkarzy z zespołu Jacka Piwowara. Od pierwszej minuty zagrał Lemiński, Plata, Ciupider i Suski. - Chciałem sprawdzić formę wyróżniających się juniorów pod kątem występu w meczu ligowym z AKS Strzegom. Ci, co najlepiej się zaprezentowali to mają szansę wystąpić w  podstawowym składzie sobotniego pojedynku - mówił szkoleniowiec Nysy. Cała czwórka piłkarzy znajdzie się w kadrze na pojedynek ze strzegomską ekipą.

Pojedynek z AKS Strzegom rozegrany zostanie w sobotę (29.09.) o godz. 16:00 na stadionie w Kłodzku. Zawody posędziuje Waldemar Socha z Jeleniej Góry.

ZESTAW PAR 9. KOLEJKI IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ:
Nysa Kłodzko - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Łużyce Lubań - Olimpia Kowary Nasz typ: 1:1
Piast Zawidów - Orla Wąsosz Nasz typ: 2:1.
Orkan Szczedrzykowice - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 1:1.
Nysa Zgorzelec - Pogoń Oleśnica Nasz typ: 0:1.
Sokół Wielka Lipa - GKS Kobierzyce Nasz typ: 2:2.
Miedź II Legnica - Granica Bogatynia Nasz typ: 2:0.
Piast Żmigród - Karkonosze Jelenia Góra Nasz typ: 2:0.